NE DEDİLER ?

Öğrencilerimizin gözünden 3DKampüs ...

Burcu AYDOĞDU

Landscape Architect
Özel olarak aldığım Render ve Post Production eğitimleri kariyerimde çok büyük bir artı oldu. Her geçen gün render kalitemin ve sahnelere hakimliğimin arttığını gerek iş yaptığım şirketler gerekse yakın çevrem hemen fark etmeye başladı. Baştan sona kadar aldığım eğitimden çok memnun kaldım. Diğer eğitim merkezlerinde olan kurs bittikten sonra herkes kendi yoluna mantığını bu eğitim merkezinde kesinlikle yaşamadım çünkü hala hocalarımla irtibattayım. Artık çoğu şeyi kendi kendime çözebilir bir boyuta geldim. Eğitmenlerime sabırları ve detaylı konu anlatımları için sonsuz teşekkür ederim.

İpek ARPAT

CG Artist
Herkese merhabalar;
Ben 2012 senesinde, ani bir kararla sektör değiştirip 3dsMax öğrenme kararı aldım. Bir çoğumuzun yaşadığı gibi klasik yapıda bir kurstan alınan eğitim yetersiz geldi tabii ki. Baktığım, örnek aldığım çalışmalara ulaşabilmem için yıllarca kendimi eğitmem gerekiyordu -ki bu hiç bana göre değil, beni bilen bilir :)
Sonuç olarak bir arkadaşım vasıtasıyla bu muhteşem üçlü ile tanıştım. Hepsi kendi alanında işlerine çok hakim. Belki 6-7 senede göstereceğim ilerlemeyi, aldığım özel ders sonrasında artı beni hiçbir sıkıntımda yalnız bırakmamaları sayesinde çok kısa bir zamanda gösterdim. Seneler geçmesine rağmen hala bir sorunum olduğunda ne zaman yardım istesem hiç negatif bir cevap almadım. Gerek insanlıkları gerekse profesyonellikleri sayesinde benim için vazgeçilmez üçlü oldular :D
Onları tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum…
Serkan Çelik, Metin Akçakoca, Emre Çetin… İyi ki varsınız...

Ferhat ŞAHİN

Cg Artist
Okul Eğitimimi tamamladıktan sonra hemen çalışmaya başladım. Bir süre Mimari Proje çizimi yaptıktan sonra kariyerime her zaman ilgimi çekmiş olan görsel sanatlar üzerine devam etme kararı aldım. O günden beri mesleğimi büyük bir keyifle yapmaya devam ediyordum ama çalışmalarım müşterilerin taleplerini karşılamıyordu ve özel ders konusunda Serkan Çelik’ten aldığım dersten sonra işlerimde inanılmaz gözle görülür bir şekilde kalite farklı oldu ve sıkıntı yaşadığım her konuda zaman saat fark etmeksizin yardımdan kaçınmadılar. Sabırları ve detaylı konu anlatımları için sonsuz teşekkürler.

Oğuz TERCAN

GARA Design
Almış olduğum özel eğitimi kısaca bir örnekle anlatmak isterim. Vray öğrenmeyi samanlıkta iğne aramaya benzetirim. Kendi başınıza bulmanız çok zordur. Fakat iyi bir eğitimle iğnenin hangi bölgede olduğunu öğrenebilirsiniz. Sizin de yapmanız gereken o bölgeyi biraz eşelemenizdir. Buna da kurstan sonraki verdiğiniz çaba diyelim :) . O yüzden iyi bir eğitim sizin öğrenmenizi çok daha kolaylaştıracaktır. Hangi alanda olursa olsun kurs bittiğinde meseleyi tam manasıyla öğrenmiş olmayız. O yüzden aldığım özel eğitimin en güzel yanlarından biri de kurstan sonraki süreçte hep irtibat halinde olunması ve her zaman destek sağlanmasıydı. Bu da programı öğrenmemde büyük rol oynadı. Mesleki başarılarımda en büyük etken olan bu eğitimi bize en güzel şekilde ve itina ile sunan eğitmenlerime çok teşekkür ederim.

Deniz ATLI

CG Artist
Merhabalar ben Deniz ATLI, 2013 yılında başlamış olduğum 3D görselleştirme mesleğinde daima en iyilerin arasında yer almayı hayal ettim. Bu zorlu yola çıkarken karşıma çıkacak engelleri az çok tahmin edebiliyordum ama beni daima ileriye taşıyan pes etmememi sağlayan bir hayat mottom vardı ' Vazgeçeceğim anda NEDEN başladığını düşün' Bu söz bana asla pes etmemeyi öğretti. Yeri geldi yaptığım çalışmalara olumsuz kırıcı hatta alaycı yorumlar aldım lakin bunlar beni yıldırma yerine daha fazla hırs yapmama daha fazla çalışmama vesile oldu. 3D'yi daha iyi nasıl yaparım daha gerçekçi sonuçlara nasıl ulaşırım araştırmalarımın kendi kendine öğrenme safhası sona geldiğinde artık bir profesyonelden eğitim almanın zamanı gelmişti. Ülkemizde henüz tam anlamıyla oturmamış bir meslek grubu olduğu için bu işi sadece para kazanmak için yapan insanların bireyler öğrenme hevesinden kendine rant sağlamaya çalışan insanların hakkını yiyen bilmediği bir yazılımı mesleği sırf cebini doldurmak için eğitimci sıfatının altına saklanan kirli yüzlerle tanışmamak mümkün değil.

Bu gibi durumların benim için artısı bu işi bu topraklarda hakkı ile yapan profesyonel eğitim aşamaları ve uygulamaları ile eğitim sonrası desteği samimi ve nezih yaklaşımı mütevazi tavrı ile ne kadar teşekkür etsek az kalacak olan değerli hocam Serkan Çelik ile tanışma fırsatı olmuştur. Bugüne kadar 3D mesleğinde ben iyiyim, en iyisi benim, şunu öğretirim, bunu gösteririm diyen birçok kişi ile tanıştım, ama doğru noktanın bu meslekte dünya çapında bir kariyer hedefi olan insanların bu işi hakkıyla yapmak isteyenlerin tek adresinin Serkan Çelik olduğundan adım gibi eminim. Benim hayal bile edemeyeceğim ödülleri, dünyanın önde gelen 3D platformlarının ana sayfalarına çıkmayı ve bugün bir işe veya projeye bakarken kendimden emin bir şekilde bakmayı çözüm üretmeyi işi hakkı ile teslim etmeyi değerli hocam Serkan Çelik'e borçluyum kendine ne kadar teşekkür etsem az kalır Herkesin bir gün hayallerine kavuşması dileğiyle Saygılarımla...

Gülşah GÜNAYDIN

İnterior Architect
Mesleğime olan tutkum, tasarladığım projeleri müşterilerime en kaliteli şekilde sunma isteğim ve hep daha iyisini yapabilme arzum nedeni ile uzun yıllar çalışıp bir noktaya geldikten sonra ,Serkan Çelik hocam ile tanıştım ve eğitimimi tamamladım.
Bence bir insanın hayatında yaptığı en güzel yatırımlardan biridir, sevdiği işe yatırım yapmak ,kendini geliştirebilmek. Eğitim sonrası yaptığım her çalışmada ve bitirdiğim her proje de kendisi ile tanışma fırsatını elde edebildiğim ve bu eğitimi alma fırsatına sahip olabildiğim için her defasında şükrediyorum. En büyük keyiftir render tuşuna basabilmek ve bunu ayaklarınız yere basarak yapabilmek, bu süreçte her daim yanımda olduğu için bilgi ve birikimini benimle paylaştığı için, gerek eğitim sırasında göstermiş olduğu özen, gerekse eğitim sonrasında gösterdiği ilgi ve alaka için kendisine sonsuz teşekkür ederim...

Berrin DİNÇER

Architect
Daha önce eğitimlerini alıp yine de hiç bir şekilde pratiğimin olmadığı 3ds max & V-ray üzerimde büyük baskı oluşturmuştu. Mesleğimin ihtiyaçları dolayısıyla öğrenmek zorunda olduğum bir programdı.
Tavsiyeler üzerine Serkan ÇELİK hocamla tanıştım. İyi ki de tanışmışız. Kendisinin sayesinde korkumu yendim. Programı aktif olarak kullanır hale geldim. Yardımına ihtiyaç duyduğum her an destekledi. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum ve piyasadaki hiç bir eğitmen ile kıyaslanmayacağını düşünüyorum.

Fikret BULUT

İnterior Architect
Ben sizi 2013 yılında tanıdım. İyikide tanıdım...
İlk size telefonla ulaştığımda o samimi ses tonunuz insanlığınızı tanıdıktan sonra ise insanlığınızın mesleğe olan saygısının dışa vurumuydu. Mesleğe olan hakimiyetiniz keza ortadadır, ispatına hacet yoktur.
Bu yazı aracılığı ile daha önce sizden eğitim almış biri olarak bundan sonra sizden eğitim alacak olanlara; eğitimden sonra güzel abilere, sadık dostlara, her şey için kapılarını çalabilecek iyi insanlara sahip olacaklarını bilmelerini isterim.
''Bence meslekler karakterlerle birleşince sanata dönüşür. ''

Şule KARACA

Mimark Architects
Kurumsal olarak almış olduğumuz Mimari Modelleme ve Render-Post Production özel eğitimleri şirketimiz için son derece verimli oldu. Dersler sonrasında dışarıdan hizmet almamıza gerek kalmadı, 3D Mimari görselleştirmelerimizi kendi bünyemizde kaliteli ve sorunsuz olarak hazırlayabilir hale geldik.Hocalarımıza teşekkür ederiz.

Esra ÖZ

Mimar
Hocalarımızın bıkmadan her sorunumuzda bize yardımcı olmaları , çözüm üretmeleri bu kurumun en özel ayrıcalığı. Bu bizim öğrenme motivasyonumuzu oldukça artırıyor. İşlerinde çok başarılı olup bilgilerini en iyi şekilde öğrencilerine aktardıkları için kendilerine teşekkür ederim.

Özgür KÜÇÜKKAYA

STOK Design owner / Özgür küçükkaya içmimarlık owner
Merhabalar , Serkan Çelik ile tanışmamız üniversite yıllarıma dayanıyor. Kendisiyle uzaktan görüşmelerimizden sonra okulumun bitmesiyle beraber yaptığımız program doğrultusunda eğitimlere başladık.
Mesleki olarak baktığımda ; ortaya çıkardığımız işleri çizgi ile anlatabilme yetisine sahip olmak günümüzde çok önemli. Bu bağlamda sunum ( prezentasyon ), tasarım ve mimari pazarlama da önem taşıyor. Kurgu, senaryo, kavramsal tasarım gibi olguları mümkün oldukça gerçekçi gösterebilmek ve müşteriye sunabilmek bir tasarımcının pazarlama açısında gücüne önemli bir artı kattığı gibi, ayırt edilebilir farklı olan işlerle de öne çıkışını tetiklemektedir.
Aldığım bilgiler ve sunum tekniği eğitimi, sektörde yaratmaya çalıştığım farklı konsept ve projeleri arzu ettiğim gibi sunabilme yeterliliğimi arttırdı. Bu da projelerimize ivme kazandırarak yüksek katma değer getirdiği gibi, inovatif fikirleri kurguladıktan sonra anlaşılır şekilde sunmak, anlatmak noktasında çok faydalı oldu.
Bu sebepler ve daha fazlası ile Serkan ÇELİK hocamdan aldığım eğitim sonrası ne kadar doğru bir karar verdiğimi görmüş oldum. Kendisiyle halen görüşmeye devam ediyoruz ve ona teşekkürü bir borç bilirim...

Bayram ŞAHİN

CG Artist
Merhabalar, Bayram Şahin ben, öncelikle şunu belirteyim ki: 3d max konusu kendine meslek edinmeye karar veren yada meslek edinen herkes için başlarda belirsiz binlerce parametre ve ayarlardan oluşan adeta karanlık bir labirent hissi oluşturmuştur. Bununla birlikte piyasada henüz yeterli donanımı olmayan hatta kendilerinin bile ders almaya ihtiyacı olan hocalardan oluşan kurslar açılmış, hatta son 3-5 yıldır piyasada tutunamayan max kullanıcılarının hem zamanlarını hemde paralarını almışlardır...
Ben yaklaşık olarak 10 yıldır bu işi yapıyorum, Serkan ÇELİK ve Metin AKÇAKOCA ile 5 yıl önce tanıştım ve aradaki farkı yakından gördüm...
Piyasadaki yeriniz tercih edilme sebebiniz projelerde anlatmak istediğiniz sunum kolaylıkları gibi onlarca sebep sayabilirim yararları olarak ama bence en önemlisi kendinize olan güveniniz ve bu işten aldığınız keyiftir. İster ticari olsun ister kişisel tasarımlarınız olsun "ben yapabilirim" hissi sizi aslında bu işte mutlu eden histir. 5 yıl önce aldığım derslerden sonra bugün bile kafama bir şey takıldığında rahatlıkla sorabilecek olmam onların da bizlere ne kadar saygı duyduklarını göstergesidir. Hem program olarak, hem mesleki olarak, hem de vizyon olarak sınıf atlayacağınız bir deneyim olacaktır. Kendilerine Gönülden teşekkür ediyorum...

Kadir BAŞTÜRK

KABU Design
Piyasadaki kursların aksine bu işi dünya standartlarında yapan hocalardan ders alma fırsatı buldum. Aldığım render ve post Production eğitimi, profesyonel anlamda devam ettiğim görselleştirme sürecinde beni bir adım daha öne taşıdı. Kurs sonrasında da hocalıktan öte gördüğüm dayanışma ve destek için tekrar teşekkür ediyorum. Bu hocalardan ve eğitim kurumundan ders almak ciddi bir fırsat, bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Rıza ATIL

CG Artist
Uzun süre 3dsmax ile uğraşmama rağmen eğitimden sonra anladım ki büyük ölçüde boş bir bardak gibiymişim...
Öncelikle bardağın boş kısmını dolduran bu eşsiz ekibe sonsuz teşekkürler. Gerek bilgi birikimleri, gerek samimiyet ve dostlukları ile kurs süresi ve sonrasında yanımda olmaları onları ayırt eden en önemli özelliklerden sadece birkaçı bence. Aldığım eğitim sayesinde iş yaptığım piyasada öne çıkmak ve tercih edilen bir 3D Artist olmak ayrıca gurur verici. İlerleyen süreçte açılacak her türlü eğitim için şimdiden yerimi ayırtıyorum :) Bu güne kadar emek ve gayretleriniz, ve ayrıca samimi dostluğunuz için hepinize teşekkür ederim...

Esra TEKİN

CG Artist
3dmax konusunda yapmak isteyip hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürmemizi sağlayan, her sorunumuza anında çözüm üreten ve ders sürecinden sonra bile desteğini hiç esirgemeyen, aile ortamında öğrenim gördüğümüz, konusunda en başarılı kurum...
Bunun yanında hocalarımız ders dışında da her konuda yanımızda ve bir arkadaş gibi irtibatta kalabileceğimiz harika insanlar, sizi seviyorum ve tekrar teşekkür ediyorum...

Efnan KARATAŞ

Mimar
Öncelikle işinde profesyonel olan kişilerden eğitim almanın ayrıcalığını 3DKampus ile görmüş ve yaşamış oldum. 3dsmax ile ilgili hiçbir şey bilmiyorken, modelleme, mimari modelleme ve render konularını hızlı ve pratik bir şekilde öğrenerek proje görselleştirmemi sağladılar.
İleri seviyeli hedeflerim için tercihim yine 3DKampüs olacak…
Eğitmenlerime ilgi ve emekleri için teşekkür ederim...

Tolga YILDIZ

İnterior Architect
Merhabalar,
Daha önce hem 3Ds Max eğitimi almış biri olarak hem de sanal platformda sunulan onca eğitime kıyasla Serkan Hocamdan aldığım eğitimin çok hızlı bir şekilde gelişimime katkıda bulunduğunu ve doğru bildiğim yanlışları düzeltmeme yardımcı olduğunu belirtmek isterim. Bugüne kadar ezbere dayalı anlatımlardan dolayı ihtiyacım olan bilgi eksikliğini bir türlü giderememiştim. Başvurduğum onca kaynaktan sonra ulaşamadığım hedefime Serkan Hocamla tanıştıktan çok kısa bir süre sonra istediğim noktaya ulaştım.
Hem kalitesi hem engin bilgileri hem de paha biçilmez eğitimi ve verdiği emek ile gelişmek istediğim “render” konusunda bana çok büyük katkıda bulunmasından dolayı Serkan hocama teşekkürü bir borç bilirim. Başarılarının devamını diliyorum. Sonsuz saygılarımla…

Cevdet KULA

CG Artist
Önceden 3d Max eğitimi için bazı kurslara gittim fakat hiç bir fayda alamadım. Verilen eğitimden hiç verim alamadığım için bırakıp ara verdim. Askerlik dahil aradan baya bir zaman geçti ve tekrardan başlama kararı aldım. 3D piyasasında Harika işler yapan Kişileri takip altına aldım ve gördüm ki Bu kişilerin yapmış çalışmalarda Üstad Serkan Çelik`in imzasının olduğunu gördüm. Zaten piyasada düzgün iş yapanların %90 Hep havalı Artist karekterli kişiler olduğundan Serkan çelik hocam`la görüşmekten çekindim :) Neyse ki sosyal medya aracılığıyla görüşmek nasip oldu Hocamızla. Daha kendisiyle yüz yüze sohbet etmediğim halde Alçak gönüllü iyi bir insan olduğunu ve kimseyi küçük görmeyip yardım sever olduğunu anladım. Kendisiyle görüşmek, tanışmak nasip oldu. Karakteri de gönlü de yapmış olduğu işler gibi çok güzel ve çok temiz biri olduğunu gördüm... Yazımı okuyan kardeşlerime tavsiyem hiç bekleyip zaman kaybetmesinler hayırlısıyla başlayıp farkı görsünler inşAllah. Başarılar dilerim.

Cengiz KARADENİZ

İnterior Architect
Serkan hoca benim için iç mimarlıktaki öğrencilik hayatımın dönüm noktası oldu. Ders öncesinde görselleştirme alanında ilerlemek, kafamda büyük bir soru işaretiydi. Bambaşka bir uzmanlık alanı olmasına rağmen kendi mesleğimin de şüphesiz ayrılmaz bir parçasıydı...
Bu gün geriye dönüp baktığımda bir çok işin hızlı ve kaliteyle sonuçlanması müşteri ilişkilerimin daha sağlam olması ve tasarımlarımın hakkettiği bir şekilde sunum aşamasına geldiğine inanıyorum aradan yıllar geçmesine rağmen en ufak bir konuda dahi Serkan Hocanın desteğini görmek, Hoca-öğrenci ilişkisini değil de abi-kardeş ilişkisini hissetmek biz öğrencileri için büyük bir şans...
Teşekkürler Serkan Hocam...

Tolga Gürkan ÖNDER

İnterior Architect
Herkese merhabalar,
Görselleştirme sanatına her zaman ilgi duymuşumdur. İç mimarlığı bitirdikten sonra, yönetmenlik ve senaristlik okudum. Sonrasında biraz araştırınca, animasyon tekniğiyle, el çizim tekniğiyle ve görsel efektle yapılmış işler ilgimi çekmeye başladı. Daha sonra içinde bulunduğum bu iki sektörün de ortak kullandığı görselleştirme alanında kendimi geliştirmeye karar verdim. Okul sonrası, iç mimarlık yaparken biraz kendimi geliştirmeye çalıştım görselleştirme konusunda. Fakat bu konuda epey geri kaldığımı görmeye başladım.
Bir süre araştırma yaptıktan sonra, Serkan Çelik hocamın yaptığı çalışmaları gördüm. O kadar iyi işler çıkarabileceğimi açıkçası düşünmüyordum. Program bana çok karmaşık geliyordu. Okulda gördüğüm ezberle, deneme yanılma ve izlediğim videolarla bir seviyeye gelebilmiştim ama piyasadaki çalışmaların kalitesinin yanından geçmiyorlardı :)
Eğitim sürecinde hem candan abi yaklaşımı, hem de aklın iyi algılayabileceği anlatım biçimi sayesinde derslerde en ufak sorun yaşamadım. Çalışmalarımı yaparken artık mantığı biliyor olmak, ve sonuçlardaki gelişmeleri görüyor olmak daha da hırslandırıyor ve mutlu ediyor beni. Eğitim süresince ve sonrasında da desteğini esirgemeyen Serkan Çelik hocama saygılarımı sunarım. Hocam sayesinde, iç mimarlık ve mimarlık alanlarında, piyasadaki en üst görselleştirme kalitesine bakış açım artık bir hayal değil. Şimdi gözüm sinemadaki görselleştirme alanlarında. En yakın sürede tekrar kapınızı çalabilirim hocam. Hayaller büyük! :)
İyi çalışmalar, saygılar, selamlar.
TOP