3DK KAMPÜS BLOG

Fstorm Render Motoru

Çok yeni bir render yazılımı olan Fstorm Render Rus yazılımcı Anrey Kozlov tarafından geliştiriliyor. Yakın zamana kadar free Alpha sürümleri ile tanıtım sürecini yaşayan Fstorm artık tam sürüm versiyonuna geçti. Ancak geliştirilmeye ve güncellenmeye devam ediyor.

Tagged under: , ,

Forest PRO

Plugin sınıfında tanımlanan yazılımlar arasında her zaman itoo software’ün ürünleri kendisinden kalitesi ve entegrasyonu ile söz ettirmiştir. itoo software’ün amiral gemilerinden olan Forest pack temel mantığı ile özetlenecek olursa belirli bir algoritma kullanarak birden fazla nesneyi Proxy olarak çoklayan bir araçtır. 3dsmax’in dahili araçları ile çok fazla uğraş alacak ve parametrik geri dönüşlere imkan tanımayacak

Corona Render

Son dönemde populeritesini oldukça arttıran Corona render, aslında 2009 yılında Çek Cumhuriyeti Teknik Üniversitesinde bir öğrenci projesi olarak başlamış ve devamında firma adı altında ciddi bir kullanım alanına sahip yazılıma dönüşmüştür.

Tagged under: , ,

3dsmax – 2018

3dsmax in son sürümü olan 2018 iddialı bir render motoru ile karşımıza çıktı. Bünyesine dünyaca ünlü render yazılımı olan Softimage Arnold Render‘ı ekleyerek ileriye dönük büyük bir hamle yapmış gibi görünüyor.

Tagged under: , ,

Render Motorları

3ds MAX değerlendirmeleri Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda 3dsMAX desteği olan son dönemin en iyi ve en popüler render motorlarını çok yönlü olarak değerlendireceğiz. 3dsMax ile hazırladığımız bir sahne, ürün veya detayı gerçekçi bir görünüm ile sunuma taşıyabilmemiz için arka planda tanımlanan sayısal verilerin belirli hesaplama ve filtrelerden geçerek görsel formatında sunum haline gelme sürecini kapsayan

TOP