İleri Seviye Modelleme

Eğitmen : Metin AKÇAKOCA

Farkı ve kalitesiyle ön plana çıkmak isteyen 3ds Max kullanıcalarının sınırları aşmak ve düşüncelerini digital boyuta aktarabilmek için çok daha donanımlı ve yetkin olmaları gerekiyor. Hazır model arşivlerinin yetersiz kaldığı, tasarımların özgün ve çarpıcı detaylara sahip olduğu çalışmaları ortaya koyabilmek için ileri düzeyde modelleme bilgisi ihtiyacı doğmaktadır.

Sınırsız düşünce ve tasarım gücümüzü kısıtlamamak için bilgi ve yeteneklerimizi geliştirmek, bu yönde adımlar atmak zorundayız. Sınırları kaldırmak için Autodesk'in bize sunmuş olduğu 3D Studio Max 'i verimli ve ileri düzeyde kullanabilmek amacıyla hazırlamış olduğumuz eğitim paketidir.

3D Studio Max ‘in herkes tarafından bilinmeyen, ileri düzey kullanımı sistematik olarak detaylarıyla işlenirken bir çok insanın ürkerek baktığı görkemli modellerin çözümlemeleri, lowpolyden highpoly’ye kademeli modelleme teknikleri, zbrush’a giriş, uvw mapping ve mudbox ile boyama konuları uygulamalı olarak ele alınır.

Uygulama konuları

İleri düzeyde bir geometriye sahip mimari proje

Standart mimarilerin ötesinde, tasarımı ile görselliği ön planda olan, model çözümlemeleri tecrübe gerektiren mimarilerin modellemesi uygulama üzerinde işlenecektir. Dünyaca adından söz ettiren, prestijli mimarileri konu alır.

İşlemeleri ve detayları ile ön plana çıkan klasik mobilya

Ahşap üzerindeki sanatsal desen ve işlemelere sahip mobilyaların modellenmesi işlenecektir. Varaklar, oymalı-kakmalı desenler, simetrik veya grift desenler irdelenir.

Futuristik çizgilere sahip geometriler

Geleceğin çizgilerini taşıyan, minimalist çizgilerle şaşırtıcı geometrilerin birleştiği tasarımların uygulamalı olarak modellenmesi işlenecektir. Mimarinin gelişen yüzünü ve tasarımlarına geleceği yansıtan mobilya markalarının beğenilen ürünlerini konu edinir.

Mapping ve Painting

Kaplamaları ile bütünleşen modellerde standart çözümlerin yetersiz kaldığı noktalarda teknik bilgi ve yardımcı programlar aracılığı ile gerçekçi görünüm, kuvvetli vurgu ve model bütünlüğüne katkı sağlayacak işlemler uygulama üzerinde işlenecektir. Düzensiz geometrilerde dahi kesintisiz kaplama yapabilmenin önemi ileri seviyeli modelleme sonrası daha da ortaya çıkarak gerçekçi ve kaliteli model sunmanızı sağlayacaktır.

Kurs Künyesi

  • Konu : 3Ds Max ile İleri Seviye Modelleme
  • Kurs Seviyesi : İleri Düzey
  • Süre : 5 Hafta
  • Haftalık Ders Saati : 3 Saat x 2 Gün
  • Alternatif Ders Saatleri : 6 Saat x 1 Gün
  • İçerik : Teorik ve Uygulama
  • Katılım Belgesi : Veriliyor
  • Kişi Sayısı : Maximum 6

İleri seviye bir eğitimdir. Öğrencilerimizin Giriş ve orta seviyeli modelleme bilgisine sahip olmaları gereklidir.

Zbrush ve Mudbox kullanımı giriş seviyesinde verilecektir. Program arayüzleri ve 3dsMAX'te modelleme ile entegre kullanımları anlatılacaktır.

TOP