Render ve Post Production

Eğitmen : Serkan ÇELİK

24 Saatlik gruba özel ders programımızda yanlış bilgilerin giderilmesi, sık karşılaşılan problemlerin çözümü ve çalışma alanınıza yönelik malzeme, ışıklandırma, post işlemlerini kapsayan eğitim verilmektedir.

Eğitimin ana çizgileri etkili ve gerçekçi sunumlar için vurguya yönelik doğru bakış açıları, doğru renk seçimleri ile duygu ve enerjiyi sahneye yansıtmak ve kompozisyon bütünlüğüdür.

Ezbere dayanmayan bir sistem içerisinde sebep, sonuç ilişkileri ve gerçek Dünya’nın görsel yansımasını algılama, simüle ve kontrol edebilme becerisi kazandırmaya dayanan uygulamalı bir eğitimdir.

Kaplama

Bu bölümde günlük hayatın gerçekçiliğini yansıtacak kaplama oluşturulması, materyal dokusu, yansıma ve kırılma gibi doğal olayların sayısal karşılıkları, ışığa karşı verilen tepkilerin dengesi, realistik kaplama yapımı işlenir. Öğrencilerin gerçek Dünya’yı yansıtacak doğal nesne davranışlarını kavraması sağlanır. Ezber üzerinden hazır kaplamalarla çalışmanın aksine sıfırdan material oluşturma becerisi kazandırır.

Işıklandırma

Mekana göre (İç mekan – Dış Mekan – Stüdyo Sahne) yeterli düzeyde, uygun açı ve mesafede ışık kullanımı, ışık – kamera – nesne ilişkisini etkin kullanma yöntemleri ele alınır. Gece sahnelerinde etkili sunum, lokal ışık kullanımı ve gerçek dünyaya ait kamera algısı işlenir.

Render

Yazılım imkanları dahilindeki ayarların en doğru şekilde optimize edilmesi ile sayısal ortamda gerçek görüntülerin yakalanması, süre ve görüntü kalitesi ilişkisinin detayları anlatılır. Sistemde bahsedilen parametrelerin gerçek dünyadaki karşılıkları ve program içerisinde verimli kullanımı hedeflenir. Forest pro yazılımı ile projelere uygun, gerçekci orman ve peyzaj yapımı uygulamalı olarak işlenir.

Post Prodüksiyon

Daha gerçekçi görüntü ve sahnelerin yakalanması için, color correction, color match ,diffusion, bleachbypass, chromatic aberration, ambient oclusion, vignette vb. efektlerin kullanımı ile render kusurlarını örtmeye veya gerçekçi kusurlar eklemeye yönelik ileri seviye bir eğitimdir. Sinematik tonlar elde ederek nasıl daha farklı, dikkat çekici ve duygu durumlarını vurgulamaya yönelik sunumlar hazırlayabileceğimiz anlatılır. Her görselin tamamen 3dsmax ile yapılmadığı, post işlemleri ile yapılabileceği ve zamandan tasarruf edilebileceği uygulamalarla işlenir.

Kurs Künyesi

  • Konu : Render Ve Post Production
  • Kurs Seviyesi : İleri düzey Render
  • Yeterlilik : Orta düzey 3ds Max bilgisi
  • Süre : 4 Hafta + 1 Ders
  • Haftalık Ders saati : 6 Saat x 1 Gün
  • İçerik : Teorik ve Uygulama
  • Katılım Belgesi : Veriliyor
  • Kişi Sayısı : Maximum 8

Bu kursu alabilmeniz için temel 3ds max bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Kursa katılabilmek için özellik aranmamaktadır.

Kaplama - Işıklandırma - Render - Post Production

Kurs bitiminde diğer eğitimlere başvurarak almanız mümkün.Birden fazla alınan eğitimlerde indirim olacaktır.

TOP