Donanım Yazılım Optimizasyonu

Barış DEMİR

1978 yılında Ankara'da doğdu. 1994 yılında Mehmetçik Lisesi'ni bitirdikten sonra sırasıyla, Gazi Üniversitesi (AH&LA) Turizm İşletmeciliği bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdi.

2000 yılında bilgisayarın başlat tuşuna bastı.  O gün bügündür Türkiye'nin önde gelen kurumlarında, üniversitelerinde ve şirketlerinde network yapıları, sunucu sistemleri, iş istasyonları, renderfarm ve super computer sistemleri kurdu.

Bu sistemlerin verimli kullanımı ve yazılım optimizasyonları konularında bir çok eğitim verdi. 2006 yılında B7project'i kurdu. B7project markasıyla sayısız web sayfası, 3d görselleştirme-animasyon ve render çiftliği hizmeti sundu. Ankara'da 2012 yılında BOXX TÜRKİYE firmasını kurdu.

BOXX TECHNOLOGIES markalı ürünlerin Türkiye'de profesyonel olarak satış ve destek hizmetlerini sunmak için MEA bölgesi tek yetkili dağıtıcısı oldu. 2017 Yılında Tesla Studio ile bilgilerini birleştirerek hem workshop hemde prodüksiyon alanında 3DK firmasını kurdu.

KURUMSAL EĞİTİMLER

PROJELER

Yaşar Üniversitesi Web Renderfarm

  • İletişim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık fakültesi başta olmak üzere üretilen projeler için doğan render ihtiyacını karşılamak adına Yaşar Üniversitesi bünyesinde bir Render Farm barındırmaktadır. Renderfarmın tüm yazılım ve donanım ihtiyaçları BOXX TÜRKİYE tarafından yapılandırılmıştır.

    DUAL XEON E5 2.4GHz , işlemcili 20 node dan oluşan sistem tamamiyle BOXX markalı donanıma sahiptir. Şu anda renderfarm 3ds MAX, After Effect, Blender ve Maya'yı desteklemektedir.

ODTÜ Super Computer Projesi

  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi bünyesinde deprem simülasyonları için BOXX yüksek hesaplama üniteleri kurulumu gerçekleştirlmiştir.

    Super Computer 10Gbitlik network yapısına sahip olup, 1 adet ServerBOXX, 25 adet Dual CPU + 256Gb belleğe sahip renderBOXX modüllerinden oluşmaktadır. Tüm sistem Linux işletim sistemine sahiptir. Tüm yazılım ve donanım ihtiyaçları BOXX TÜRKİYE tarafından yapılmıştır.

İTÜ ROVER Takımı

  • ROVER NEDİR? Rover, gezegenlerin veya diğer gök cisimlerinin yüzeyinde gerekli görevleri yerine getirebilmesi için tasarlanmış uzay araştırma araçlarıdır. Bir tür insansız kara aracı sınıfına giren rover'lar, robotik kollar, hareket sistemleri, yüksek çözünürlüklü kameralar ve sensörler barındırırlar.

    Günümüzde rover'lar, mars ve ay yüzeyinde aktif olarak kullanılmaktadır.
TOP